26/04/2024

1

Σας άρεσε το άρθρο; Κοινοποιήστε το

ΠΑΛΑΙΜΩΝ Κ.-ΠΟΣΕΙΔΩΝ Λ. 70-80(Κ.Α.62-62): ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΚ ΤΟ ΕΧPRESS ΤΟΥ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ Λ. ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΚΟΡΙΝΘΟ.....Α.Ο. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ
VENI
VIDI
VICI
ΗΛΘΟΝ,ΕΙΔΟΝ,ΕΝΙΚΗΣΑ
Α.Ο. ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ- Α.Ο. ΠΟΣΕΙΔΩΝ Λ.
67 – 75

Μετά από ένα παιχνίδι γεμάτο πάθος και ένταση ο Ποαειδών Λ. επικράτησε του ΑΟΚ με 75-67.
Οι παίκτες μας μπήκαν ζαλισμένοι στο παιχνίδι μετά από ένα πολύωρο και κουραστικό ταξίδι και βρέθηκαν να χάνουν στο ημίχρονο με 45-39. Με την έναρξη του Β΄ ημιχρόνου και με όπλο την άμυνα ζώνης και τα αμυντικά ριμπάουντ μάζεψαν τη διαφορά με αποτέλεσμα να τελειώσει το γ΄ δεκάλεπτο 60-58 υπέρ των γηπεδούχων. Στο δ΄ δεκάλεπτο η ομάδα του Ποσειδώνα Λ. ¨άστραψε και βρόντηξε¨ και με ένα επιμέρους σκορ 17-7 καθάρισε άνετα τον αγώνα κατοχυρώνοντας μία από τις τρεις πρώτες προνομιούχες θέσεις του πρωταθλήματος που οδηγούν στην τελική φάση, μία αγωνιστική πριν το τέλος.
Τα δεκάλεπτα : 18-18,27-21,15-19,7-17.

Επόμενος αγώνας στο Γαλανόπουλος την Κυριακή 18/01 και ώρα 11:00 με την ομαδα του Τύρωνα Αγιων Θεοδώρων.

Α.Ο. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ(Γ. Πετρόπουλος)

Αγγελίδης Γ., Ιωαννίδης Γ.,Παλάζης Λ.,Σωτηρίου Γ. 4,Τσιλομελέτης Η. 26 (3 τριπ.) , Οικονομόπουλος Π. 2, Κατσανέας Κ.,Γιαννουκάκος Σ. 2, Σακελλαρίου Δ., Γαλάνης Π.23 , Στράντ Α. 18 (1τριπ.), Καζαντζής Α..

Διαιτητές:
Ρίζος Π.
Πετρόπουλος Γ.

1 thought on “ΠΑΛΑΙΜΩΝ Κ.-ΠΟΣΕΙΔΩΝ Λ. 70-80(Κ.Α.62-62): ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑΚ ΤΟ ΕΧPRESS ΤΟΥ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ Λ. ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΚΟΡΙΝΘΟ…..

1. Δυστυχώς δεν είναι έτσι. Αν ο Απόλλωνας Αρχαίας κερδίσει το Βέλο την άλλη Κυριακή τότε περνάει τρίτος ο Απόλλων.