![](https://loutrakitv.gr/wp-content/uploads/2015/06/b148cf4f2d23a83c5584b46e3f47168e.jpg)
Το πρώτο χρυσό μετάλλιο και δεύτερο συνολικά για την Ελλάδα, στους Ευρωπαϊκούς Αγώνες του Μπακού, χάρισε ο Λευτέρης Πετρούνιας, στο αγώνισμα των κρίκων!
Ο Έλληνας γυμναστής και σημαιοφόρος της αποστολής μας, εκτέλεσε άψογα το δύσκολο πρόγραμμά του, συγκεντρώνοντας έτσι 15.633 βαθμούς, αρκετούς για την πρωτιά.
Ακολούθησαν στην δεύτερη θέση ο Ρώσος Νικίτα Ιγκνάτιεβ με 15.333, και στην τρίτη ο Τούρκος Ιμπραχίμ Τσολάκ με 15.133.