19/09/2024

Τεράστια νίκη: Ολυμπιακός- Γιουβέντους 1-0

0

Σας άρεσε το άρθρο; Κοινοποιήστε το

Τεράστια νικη για τον Ολυμπιακο: 1-0 τη Γιουβέντους με το γκολ του Κασαμι στο 35 και τις απίστευτες αποκρούσεις του Ρομπέρτο.

live-olumpiakos--gioubentous
Τέλος. Τεράστια νικη για τον Ολυμπιακο 1-0 τη  Γιουβέντους με το γκολ του Κασαμι στο 35  και τις απίστευτες αποκρούσεις του Ρομπέρτο. Οι ερυθρόλευκοι έχουν 6 βαθμούς και μαζί με τον Ατλέτικο που νίκησε 5-0 τη Μάλμε βρίσκονται στην κορυφή της βαθμολογίας.

Μπαινουμε στις καθυστερήσεις, 4 λεπτα για να κρατήσει τη νικη ο Ολυμπιακός

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΡΟΜΠΕΡΤΟ! Πιάνει τα πάντα. Βγάζει νεο σουτ του Τεβες στο 86

Στο 85 αλλαγή. Ο Φουστερ στη θέση του Τσόρι που σήμερα θύμισε Πίρλο!

Αποθέωση του Ρομπέρτο από τους φιλάθλους του Ολυμπιακού. Στα τελευταια 10 λεπτά έχει κατεβάσει ρολά.

Στο 80 πάλι ο Ρομπέρτο σώζει. Και δεύτερη διαδοχικη επέμβαση. Απίθανος!

Πιέζει η Γιουβέντους για την ισοφάριση αλλά έχει πέσει πάνω στον Ρομπέρτο

Στο 75 αλλα μια σπουδαία επέμβαση από τον Ρομπέρτο σε σουτ του Τεβες απο το πέναλτι

Στο 74  Εντυπωσιακή απόκρουση του Ρομπέρτο σε σέντρα σουτ του Πογκμπά

Στο 73 πάλι ο Μοράτα απειλει, σωτήρια επέμβαση από τον Μποτία

Στο 71 ο Μοράτα απειλεί και πάλι με κεφαλιά, λιγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 68 αλλαγή. Βγαίνει ο Μητρογλου μπαίνει ο Αφελάι

Στο αλλο ματς του ομίλου η Ατλέτικο καθαρίζει με 3-0 τη Μάλμε

Στο 65 Ρομπερτο από περυσι. Σουτ του Μορατα από τη μικρη περιοχη αποκρουει ο ισπανός τερματοφύλακας

Στο 63 σουτ του Τέβες από αριστερά, η μπάλα αουτ

Στο 60 τεραστια ευκαιρία με τον Κασαμι να πλασάρει δίπλα στο αριστερό δοκάρι του Μπουφόν. Παλι τη μπαλιά ο Τσόρι.

Στο 59 κίτρινη στον Πογκμπά

Στο 57 αλλαγη για Γιουβέντους. Ο Μαρκισιο στη θέση του Πίρλο που καταχειροκροτείται. Τεράστιος παίχτης.

Στο  56 κάρτα στον Μαζουακου για διαμαρτυρία

Στο 54 σουτ του Μιλιβόγιεβιτς, άουτ

Η Ατλετικο κάνει το 1-0 επί της Μάλμε με τον Κοκε

Στο 51  ευκαιρία για τη Γιουβέντους, πλασε του Λιχτστάινερ, λίγο αουτ η μπάλα. Κακή αμυντικη λειτουργία του Ολυμπιακού.

Στο 50, χωρις αποτέλεσμα η πιεση της Γιουβέντους

Στο 46 προσπάθεια της Γιουβέντους, άουτ η μπάλα

Ξεκινησε το δευτερο ημίχρονο. Στο 0-0 το Ατλέτικο- Μάλμε

Τέλος ημιχρόνου. Ο Ολυμπιακός με εμφανιση που θυμισε το ματς με την Ατλετικο πάει στα αποδυτηρια προηγούμενος 1-0 της Γιουβεντους με το γκολ του Κασαμι στο 35.

Στο 44 απευθειας φάουλ του Πιρλο, η μπάλα πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 43 κίτρινη στον Μποτία

Στο 42 φάουλ από αριστερα με τον Πίρλο, παραλίγο η ισοφάριση καθώς μπερδεύεται η άμυνα των ερυθρολεύκων.

Στο 40 η Γιουβέντους προσπαθεί να επιτεθεί αλλά ο Ολυμπιακός κλείνει τους χώρους

ΓΚΟΛ: στο 35 1-0 ο Ολυμπιακός με τον Κασάμι επειτα από ενέργεια του Τσόρι και του Μητρογλου. Ψύχραιμο πλασέ λίγο πίσω απο το πέναλτι.

Στο 33 ο Ρομπερτο καθαρίζει επικίνδυνη σέντρα απο αριστερά.

Στο 27 τεράστια ευκαιρία για Ολυμπιακό. Ο Τσορι με εκπληκτική ενέργεια κοντρολάρει στον αέρα και σουτάρει αλλά η μπάλα δεν του κάνει τη χαρη. Θα ήταν ένα τρομερό γκολ.

Στο 26 κάθετη μπαλιά από τον Τεβες, σε ετοιμότητα ο Ρομπέρτο βγαίνει και μπλοκάρει

Στο 22 σουτ από τον Κασάμι, μπλοκάρει ευκολα ο Μπουφόν.

Στο 20 κόρνερ για τη Γιουβέντους, ο Τέβες τη βάζει με κεφαλιά στα δίχτυα αλλά ειναι οφ σάιντ

Στο  18 βγαίνει στην αντεπίθεση με χώρο ο Τεβες αλλά κάνει λάθος πάσα

Στο 12 τεράστια ευκαιρία για του Ιταλούς, πάνω στη γραμμή διώχνει ο Ελαμπντελαουί  την κεφαλιά του Μοράτα.

Στο 11 πρώτη επισκεψη της Γιουβέντους στην περιοχή του Ολυμπιακού, κερδίζει κόρνερ.

Πρώτο δεκάλεπτο με τον Ολυμπιακό να έχει κάνει φάσεις αλλά ο Μπουφον είπε όχι

Στο 7 ευκαιρία: Εκτελεί ο Τσόρι το φάουλ, εκπληκτικη επέμβαση από Μπουφόν στο αριστερό παράθυρο.

Στο 6 φάουλ στον άξονα για τον Ολυμπιακό σε καλό σημείο

Στο 5 μπάσιμο του Μαζουακού από αριστερά, προβολή του Μητρογλου αουτ

Στο 2 καλή σεντρα Κασαμι από αριστερα, πλάγιο αουτ

Ολυμπιακός στη σέντρα, ξεκίνησε ο αγώνας

Στο κατάμεστο “Γ. Καραϊσκάκης”, ο Ολυμπιακός υποδέχεται τη Μεγάλη Κυρία σε ένα ματς κλειδί για το μέλλον του στη διοργάνωση. Λεπτό προς λεπτό ο αγώνας.

Οι ενδεκάδες

Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Μανιάτη, Μποτία, Ομάρ, Αμπιντάλ, Μαζουάκου, Μιλιβόγιεβιτς, Ντινγκά, Τσόρι, Κασάμι και Μήτρογλου.

Γιουβέντους: Μπουφόν, Κιελίνι, Ογκμπόνα, Μπονούτσι, Λιχτστάινερ, Πογκμπά, Πίρλο, Ασαμόα, Βιδάλ, Μοράτα και Τέβες.

Πηγή: thetoc