Ο Αντιδήμαρχος Σωτήρης Πέρρας Πρόεδρος του Σ.Π.Ο.Α.Κ. «Αρίων»
![](https://loutrakitv.gr/wp-content/uploads/2024/02/uuid5BE6AEAD-53F0-4A8B-8C64-F2605D8A506Alibrary1type1mode1loctruecaptrue-940x492.png)
Ο Αντιδήμαρχος Λουτρακίου Περαχώρας Αγίων Θεοδώρων Σωτήρης Πέρρας εξελέγη Νέος Πρόεδρος του Συνδέσμου προστασίας και ορθολογικής ανάπτυξης του Κορινθιακού κόλπου «Αρίων». Η ευαισθησία του κ Πέρρα για θέματα προστασίας περιβάλλοντος είναι γνωστή, τώρα αναλαμβάνει έναν επιπλέον ρόλο για να προσφέρει σε αυτό που θεωρεί σημαντικό – την διαφύλαξη και ανάδειξη του Κορινθιακού Κόλπου.
Τι είναι ο Σ.Π.Ο.Α.Κ. «Αρίων»; Πρόκειται για τον Σύνδεσμο των Δήμων που περιβάλλουν τον Κορινθιακό Κόλπο και δρουν από κοινού για την προστασία και την ορθολογική ανάπτυξη της περιοχής.