Αυτοί είναι οι Πρόεδροι των δικηγορικών συλλόγων σε 47 νομούς

Τα αποτελέσματα για 47 από τους 62 δικηγορικούς συλλόγους της Ελλάδας, στους οποίους πραγματοποιήθηκαν εκλογές, ανακοινώθηκαν έπειτα από την ολοκλήρωση της καταμέτρησης των σταυρών.

Στο μεταξύ, σήμερα συνεχίζονται οι εκλογές στους τρεις μεγάλους Δικηγορικούς Συλλόγους της χώρας, της Αθήνας, της Θεσσαλονίκης και του Πειραιά. Οι κάλπες θα κλείσουν στις 7 το απόγευμα, χωρίς να αποκλείεται το ενδεχόμενο παράτασης, σύμφωνα με το ΑΠΕ.

Σημειώνεται ότι οι εκλογές στον δικηγορικό σύλλογο Τρίπολης θα διεξαχθούν στις 10 Δεκεμβρίου.

Τα αποτελέσματα στους 47 Δικηγορικούς Συλλόγους, έχουν ως εξής:

1. Αγρινίου, εξελέγη ο Δημήτρης Νικάκης
2. Αιγίου, επανεξελέγη ο Γεώργιος Μπέσκος
3. Αλεξανδρούπολης, επανεξελέγη ο Ιωάννης Ζαμπούκης
4. Αμαλιάδας, εξελέγη ο Αθανάσιος Θεοδόσης
5. Άμφισσας, εξελέγη η Σταυρούλα Πήττα
6. Βόλου, εξελέγη ο Χρήστος Στρατηγόπουλος
7. Γιαννιτσών, ο εξελέγη Ευστάθιος Φουντουκίδης
8. Γρεβενών, επανεξελέγη ο Χρήστος Παπαϊωάννου
9. Γυθείου, εξελέγη η Ανθούλα Μπαλιτσάρη
10. Δράμας, επανεξελέγη ο Αναστάσιος Πούλιος
11. Εδέσσης, επανεξελέγη η Λεμονιά Γαϊσίδου
12. Ευρυτανίας, εξελέγη ο Αθανάσιος Γαλανός
13. Ζακύνθου εξελέγη ο Ιωάννης Γιατράς
14. Ηλείας-Πύργου, επανεξελέγη ο Δημήτριος Δημητρουλόπουλος
15. Ηρακλείου, επανεξελέγη ο ‘Αρης Ροζάκης
16. Θεσπρωτίας, εξελέγη ο Νικόλαος Μπέζας
17. Θηβών, εξελέγη η Σωτηρία Μανάρα-Μαυράκη
18. Ιωαννίνων, εξελέγη η Μαρία Νάκα
19. Καβάλας, εξελέγη ο Γεώργιος Γραμμένος
20. Καλαβρύτων, επανεξελέγη ο Ανδρέας Οικονόμου
21. Καλαμάτας ,εξελέγη ο Περικλής Ξηρογιάννης
22. Καρδίτσας, εξελέγη ο Γεώργιος Ανυφαντής
23. Καστοριάς, επανεξελέγη ο Γεώργιος Μπαλιάκας
24. Κεφαλληνίας, εξελέγη ο Σάββας Σαββάογλου
25. Κιλκίς, επανεξελέγη η Ευρώπη Αρτόγλου
26. Κοζάνης, εξελέγη ο Χρήστος Δημητρόπουλος
27. Κορίνθου, εξελέγη η Παναγιώτα Επιβατινού
28. Κυπαρισσίας, εξελέγη ο Αθανάσιος Πετρόπουλος
29. Κω, εξελέγη ο Εμμανουήλ Χατζηάμαλος
30. Λασιθίου, εξελέγη ο Γεώργιος Παραουλάκης
31. Λευκάδας, επανεξελέγη ο Γεράσιμος Γαντζίας
32. Λιβαδειάς, επανεξελέγη ο Βασίλειος Δαλαμάγκας
33. Μυτιλήνης, επανεξελέγη ο Δημήτριος Καλλίας
34. Νάξου, επανεξελέγη η Μαρία Μάρκου
35. Ναυπλίου, επανεξελέγη ο Δημήτριος Ορφανός
36. Ορεστιάδας, εξελέγη η Άννα Μεμετζή
37. Πρεβέζης, επανεξελέγη ο Γεώργιος Θωμάς
38. Ρεθύμνης, επανεξελέγη ο Ευάγγελος Μουνδριανάκης
39. Σάμου, επανεξελέγη ο Γεώργιος Κολλάρος
40. Σερρών, επανεξελέγη ο Παναγιώτης Καριπόγλου
41. Σπάρτης, επανεξελέγη ο Παναγιώτης Κομνηνός
42. Τρικάλων, εξελέγη ο Νικόλαος Γουγουλάκης
43. Φλωρίνης, εξελέγη ο Βασίλειος Καραντζίδης
44. Χαλκίδας, εξελέγη ο Δημήτριος Γκίκας
45. Χαλκιδικής, επανεξελέγη ο Παντελεήμων Ζήσης
46. Χανίων, επανεξελέγη ο Ιωάννης Δασκαλάκης
47. Χίου, επανεξελέγη η Ανθίπη Ζανναρά.

Πηγή: iefimerida.gr

Σας άρεσε το άρθρο; Κοινοποιήστε το
Share

Leave a Reply

Your email address will not be published.